KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10706023
*
nr 1070 6023
Jan Abramsson
(f. 1966), Sverige
Akvarell, Jan Abramsson (f. 1966), Fyrar, 30x14
Jan Abramsson, svensk bildkonstnär född 1966.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2016
kl 20:28:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 20:12:18
1
250 kr
20/11 10:01:48
2
150 kr
20/11 10:01:48
1
200 kr (Budbetjänt)
20/11 10:02:00
2
250 kr
20/11 10:02:00
1
250 kr (Budbetjänt)
20/11 10:02:50
2
300 kr
21/11 18:59:39
3
350 kr
21/11 20:23:31
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fyrar jan abramsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52
-
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00
*
Jan Abramsson
Jan Abramsson, svensk bildkonstnär född 1966.
Läs om budbetjänten
nr 1070 6023
Jan Abramsson
(f. 1966), Sverige
Akvarell, Jan Abramsson (f. 1966), Fyrar, 30x14
Jan Abramsson, svensk bildkonstnär född 1966.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 20:12:18 | 1 | 250 kr |
20/11 10:01:48 | 2 | 150 kr |
20/11 10:01:48 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
20/11 10:02:00 | 2 | 250 kr |
20/11 10:02:00 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
20/11 10:02:50 | 2 | 300 kr |
21/11 18:59:39 | 3 | 350 kr |
21/11 20:23:31 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fyrar jan abramsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52 -
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00